Przejdź do treści

Koncert pieśni Z. Noskowskiego

27.05.2018 Minęło

W programie m.in.:

– Astry op.55 nr 1, Zwiędły listek op.67 do słów Adama Asnyka

– Zakręcił się wiatr op.76 nr 3, Na grób Chopina op.76 nr 1, Stach do wiersza Marii Konopnickiej

– Pieśń jesienna op.68 nr 1 słowa Jan Grawe – Wyszyński

– Limba op.73 nr 1 do słów Kazimierza Tetmajera

– Polały się łzy op.73 nr 3 do słów Adama Mickiewicza

– Białe mgły op.74 nr 1 słowa Sławomir Stecki

 

Monika Litwin – Dyngosz – mezzosopran – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy – solistka śpiewaczka oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu – menager kultury. W 1997 r. rozpoczęła współpracę jako solistka z Operą Nova w Bydgoszczy. W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną Otello, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej. Jako solistka współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Warmińśko- Mazurską w Olsztynie, Filharmonią Koszalińską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Prowadzi ożywioną działalność koncertową.

Wojciech Dyngosz – edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat w PSM w Kwidzynie. Na scenie operowej debiutował, będąc na I roku studiów. Ukończył, z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza. Od 1997 artystycznie związany jest z Operą Nova w Bydgoszczy. Poza tym współpracuje m. in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmoniami w Płocku, Koszalinie, Opolu, Jeleniej Górze, Olsztynie, Słupsku. Koncertował w kraju i za granicą. W 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej wokalistyka.

 

Justyna Jakubowska – fortepian – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy – pianistka. Otwarty przewód doktorski na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2011 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą m.in. w USA, Włoszech, Szwajcarii. Jest laureatką wielu konkursów. Od kilku lat zawodowo związana jest z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, w której współpracowała m.in. z prof. Vadimem Brodskim. W październiku 2014 r. rozpoczęła studia doktoranckie w klasie prof. Marii Murawskiej.