Przejdź do treści

Koncert Pawła Wróbla

13.04.2014 Minęło

Następnie rozwijał swoje umiejętności w klasie Beaty Danilewskiej w PSM im. Fryderyka Chopina w Opolu. Studia licencjackie ukończył w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego w bydgoskiej Akademii Muzycznej, W 2013 roku rozpoczął studia magisterskie w klasie prof. Piotra Kępińskiego. Pracował także pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Anny Malikovej (Rosja, Niemcy), prof. Joseph Benowetz (USA) na wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich. 

Jest uczestnikiem i laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Konkursu European Piano Teachers Association w Krakowie (2006), Konkursu Chopinowskiego w Łodzi (2006) i Antoninie (2008), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Warszawie (2007), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Dinu Lipattiego w Bukareszcie (2013).

Wielokrotnie występował z orkiestrą Filharmonii Opolskiej wykonując koncerty Chopina i Prokofiewa. Miał zaszczyt zaprezentować recital w dworku Chopina w Dusznikach Zdroju w rocznicę śmierci kompozytora. Koncertował także w Japonii, Czechach i na Litwie.

______________

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w Pałacu Starym w Ostromecku. Wstęp jest wolny.