Przejdź do treści

Koncert „Od romantyzmu do współczesności” – Mikołaj Mlonek

28.06.2015 Minęło

Mikołaj Mlonek urodził się w 1991 r. w Warszawie. Swoją edukację muzyczną w zakresie gry na klarnecie rozpoczął w wieku 10 lat. Ukończył z wyróżnieniem PSM I st. im. G. Bacewicz w Warszawie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Krajewskiego. Następnie w latach 2004- 2010 uczęszczał do PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Zenona Kitowskiego, którą ukończył także z wyróżnieniem. Od roku 2011 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Mikołaj Mlonek uczestniczył w wielu warsztatach z zakresu gry na klarnecie, gry w orkiestrze, jak i gry w zespołach kameralnych (m.in. Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie ( 2010, 2011); Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy we Wrocławiu (2008), IV Kongres Klarnetowy w Katowicach (2014) ), a także był uczestnikiem wielu krajowych konkursów klarnetowych (m.in. w Szczecinie, Warszawie czy Piotrkowie Trybunalskim).

Obecnie Mikołaj Mlonek kontynuuje studia II stopnia w Akademii Muzycznej im. F Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Poza grą na klarnecie interesuje się literaturą oraz grafiką.