Przejdź do treści

Koncert (nie tylko) dla Seniorów

09.03.2014 Minęło

Kwartet Smyczkowy powstały latem 2013 roku. Pasją członków zespołu jest muzyka kameralna. Na co dzień związani są z Capellą Bydgostiensis, orkiestrą  zaliczaną do jednych z najlepszych zespołów kameralnych w Polsce.

Muzycy kwartetu koncertowali w wielu wspaniałych salach w Polsce, a także w Chicago, Nowym Jorku, Amsterdamie, Rio de Janeiro oraz Sao Paoulo. Nagrywali dla renomowanych firm fonograficznych: DUX, CD Accord, Deutsche Grammophone, czy Naxos.

Repertuar Kwartetu jest bardzo bogaty. Znaleźć w nim można zarówno perły klasycznej muzyki kameralnej, jak i ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, w tym również filmowej.

Skład zespołu:

  • Grzegorz Kujawa – skrzypce
  • Magdalena Pałgan – skrzypce
  • Agnieszka Czupryńska – altówka
  • Małgorzata Węglerska – wiolonczela

W programie m.in. utwory: Straussa, Chopina, Jobami, Kilara. Kurylewicza i innych.

Specjalnie dla Gości niedzielnego koncertu podstawiony zostanie autobus, na godz. 15:00, przy siedzibie MCK w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12 – 14), który przywiezie Ich do Pałacu Nowego (dodatkowo zatrzyma się na ostatnim przystanku miejskim przed skrętem na most), a po imprezie odwiezie do Bydgoszczy.

__________

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Bilety, w cenie 5 PLN, do nabycia w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12-14), w Pałacu Nowym w Ostromecku (ul. Bydgoska 9) oraz przed koncertem. Nie istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów.