Przejdź do treści

Koncert muzyki sakralnej i bożonarodzeniowej

24.01.2016 Minęło

W programie: utwory o tematyce religijnej, a także kolędy i pastorałki.

 

Marta Ronek-Koślińska pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (teoria muzyki oraz prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych). Ukończyła również z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie.

Od 2003 roku związana była z wieloma bydgoskimi chórami i zespołami wokalnymi – początkowo jako chórzystka, następnie jako dyrygent. W latach 2008-2011 prowadziła Nakielski Chór Kameralny „Soli Deo”. W Bydgoszczy współpracowała z Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej, Chórem Collegium Medicum UMK i Chórem Wyższej Szkoły Gospodarki. Od 2011 roku prowadzi Męski Chór „Hasło” oraz – od 2012 r. – założony przez siebie Chór Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

W ramach działalności dydaktycznej prowadziła zajęcia dyrygowania, czytania partytur i kształcenia słuchu na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2010-2013). Obecnie jest nauczycielem przedmiotów ogólnomuzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Szczecinku, prowadzi też indywidualne lekcje śpiewu, gry na fortepianie oraz teorii muzyki.

Dyrygentura chóralna jest jej największą pasją. Ceni sobie możliwość regularnych spotkań i pracy ze wspaniałymi ludźmi, pasjonatami muzykowania zespołowego.