Przejdź do treści

Koncert Maciej Afanasjew & Karol Szymanowski

03.09.2017 Minęło

Duet Afanasjew & Szymanowskijest wynikiem poszukiwań niestandardowego brzmienia, jakie daje połączenie skrzypiec oraz wibrafonu. Ten niecodzienny skład pozwala na poszerzenie wachlarza brzmień i niestandardowe podejście do dobrze znanych standardów muzyki jazzowej, popowej, latynoskiej, etc.

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor. Ukończył szkołę średnią u wybitnej pedagog – prof. Doroty Obijalskiej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Studiował również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Doktorant na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Pawła Radzińskiego. Ukończył kurs na New York Jazz Academy w Nowym Jorku. Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Występował w większości krajów Europy, USA i Chinach. Wykłada na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku.

Dr hab. Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista, kompozytor i aranżer, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, muzyk sesyjny i producent. Laureat wielu nagród. Ukończył Akademie Muzyczne w Katowicach i Bydgoszczy. Twórca sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie – synteza tradycyjnych sposobów gry (techniki dwu- i czteropałkowej) z nowymi, odkrywczymi możliwościami techniki sześciopałkowej. W 1999 r. K. Szymanowski wprowadza kolejną innowację w skali światowej – rozszerza możliwości brzmieniowe swojego instrumentu, tworząc zestaw wibrafonu z marimbą basową, które tworzą pięciooktawowy instrument.