Przejdź do treści

Koncert Kuby Sienkiewicza

02.03.2014 Minęło

Z wykształcenia lekarz – neurolog, z zamiłowania gitarzysta, wokalista oraz autor tekstów, od dzieciństwa zafascynowany twórczością Kazimierza Grześkowiaka, Tadeusza Chyły i… Kabaretu Starszych Panów. Swoje pierwsze bluesowe utwory stworzył w latach licealnych.

Inspirował się dokonaniami Jacka Kaczmarskiego, Jana Kelusa, Wałów Jagiellońskich, a także audycjami radiowymi Marii Jurkowskiej, Wojciecha Manna i Jana Chojnackiego (popularny „Bielszy odcień bluesa”). Strajki w latach 1980 – 1981 otworzyły możliwość pierwszych publicznych występów dla studiującego wtedy Kuby. Kolejne lata to szereg koncertów w klubach, mieszkaniach, nawet parafiach i próby zarejestrowania solowych utworów. 

Sienkiewicz równolegle prowadził praktykę lekarską jako neurolog. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie i odebrał dyplom lekarza medycyny w 1986 roku. Tego samego roku zaczął grać na gitarze w zespole Niepodległość Trójkątów. Od początku muzycznej przygody poruszał się na płaszczyźnie zarówno piosenki aktorskiej, jak i stylistyki rockowej. Rok później powstało, łączące rock i ska, Miasto. Jednak prawdziwą karierę muzyk zapoczątkował wraz z grupą Elektryczne Gitary w 1990 roku.

„Od czasu założenia mojej strony internetowej, mam taki zwyczaj udostępniania i rozpowszechniania nowych piosenek w formie surowej” – dodał przy wydaniu „Plagi”.  Artysta regularnie współpracuje również ze sceną kabaretowo – muzyczną, konkretnie ze Śmietanką Łowicką i Sceną Kabaretową Marka Majewskiego. Jako neurolog jest członkiem Movement Disorder Society, wydaje też poradniki dla osób z zaburzeniami ruchowymi. W latach 2002 – 2006 był wiceprezesem Rady Programowej regionalnego Radia dla Ciebie. W 2013 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

______________

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Bilety, w cenie 10 PLN, do nabycia w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12-14), w Pałacu Nowym w Ostromecku (ul. Bydgoska 9) oraz przed koncertem. Nie istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów.