Przejdź do treści

Koncert kolęd

13.12.2015 Minęło

Akademia w Pałacu – koncert kolęd

Wystąpią: Kamila Abrahamowicz vocal, Michał Szlempo fortepian, Grzegorz Nadolny kontrabas

W programie utwory o tematyce świątecznej, zimowej, a także kompozycje autorskie z debiutanckiej płyty Kamili Abrahamowicz.

Kamila Abrahamowicz, czyli po prostu Kami, to polska wokalistka pochodzącą z małej, położonej u podnóża Gór Opawskich miejscowości Prudnik. Wyższe wykształcenie muzyczne zdobyła w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie studiowała skrzypce klasyczne, a także dyrygenturę na specjalności klasycznej i jazzowej. Wokalistykę jazzową ukończyła w klasie cenionej wokalistki i pedagog Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. W czasie studiów związana była głównie z jazzowym środowiskiem muzyków. Jest laureatką konkursów jazzowych, m.in. II nagrody Piątych Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie (2006). W maju 2015, pod pseudonimem Kami, nagrała swoją debiutancką płytę, na której znalazły się piosenki napisane wspólnie z Michałem Szlempo. W muzyce inspiruje się brzmieniem, przestrzenią, a zarazem możliwościami i pięknem głosu ludzkiego. Jako nauczyciel akademicki kształci młodych wokalistów, studiujących na specjalności wokalistyka jazzowa, kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

www.kamimusic.pl

 

Michał Szlempo urodził się w Nysie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego Wojciecha Niedzieli. Ukończył również specjalność Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Bogdana Hołowni i Adama Żółkosia oraz w klasie dyrygentury prof. Andrzeja Zubka. Jako pianista, klawiszowiec, aranżer, a także dyrygent współpracował z wieloma muzykami sceny jazzowej i szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, m.in. z: Maciejem Sikałą, Piotrem Biskupskim, Joanną Zagdańską, Kamą Grott, Michałem Grottem, Robertem Janowskim. Od 2013 r. prowadzi Big band bydgoskiej AM.

 

Grzegorz Nadolny to wszechstronny basista, z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej, jak i kontrabasie. Ten bydgoski artysta od wielu już lat jest podporą licznych formacji pochodzących z tego miasta. Tu zadebiutował w jazz-rockowej formacji West w 1990 r. Przez wiele lat współpracował z mieszkającym opodal perkusistą Jackiem Pelcem. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i in. Współpracował z Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Stroblem, Wojtkiem Karolakiem, Piotrem Biskupskim, Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Kamińskim, Krystyną Stańko. Współdziałał też z zagranicznymi wykonawcami, jak Dirk Engelhard, sax (Germany), Uli Orth, sax (Germany) Marqe Lowental, p (USA), Alfreda Gerald voc (USA), Donny Ray Evans voc (USA) i wieloma innymi jazzowymi wykonawcami.