Koncert Grzegorza Bukały, akompaniament Artur Grudziński

08.06.2014 Minęło
Grzegorz Bukała – fragment życiorysu: „Śpiewałem od zawsze. To znaczy od czasów, których pamięcią nie sięgam, ale wiem o nich co nieco z rodzinnych przekazów. I mimo, że były to lata na ogół ponure, piosenki wręcz przeciwnie – wpadające w ucho i z prostymi do zapamiętania słowami. Mój faktyczny debiut nastąpił jednak dopiero w 1974 roku, na studenckim przeglądzie piosenki turystycznej Bazuna. A byłem wówczas studentem III roku Politechniki Gdańskiej… I tak to się zaczęło, zostałem studenckim bardem. […]
Innym, dość istotnym faktem – dla rozwoju mojej tzw. artystycznej kariery – było to, że podczas debiutu towarzyszyło mi kilku dopiero co zapoznanych muzyków (gitara, klarnet, banjo i konga), którzy skutecznie zatuszowali nieporadność mej gitarowej maestrii i chciał-nie-chciał, stali się wkrótce zalążkiem „kultowego” ponoć zjawiska estradowego pt. O.R.S. Wały Jagiellońskie. A byli to (zgodnie z kolejnością ww. instrumentarium): Wojtek Laskowski, Michał Mołdawa, Michał Jaczewski i Zbyszek Deinrich.
Kolejne drogi prowadziły do Krakowa… W 1977 roku, w towarzystwie wspomnianych już kolegów muzycznych, pojawiłem się ponownie, tym razem jako wykonawca. I poszło mi całkiem nieźle. Szacowne jury wyróżniło mnie zaproszeniem do udziału w koncercie laureatów. Oj, strasznie to długie, zatem skracam, wymieniając rzeczy istotne, jak: 1978 – Gran Prix (równolegle z Kaczmarskim i chyba Chylińskim) za „Wariacje na temat skrzypka Herzowicza”. Później, już z Wałami – za piosenkę „I tylko mi ciebie brak” – nagroda za przebój festiwalu.”
Po ostatniej amerykańskiej trasie Grzegorz Bukała odchodzi z Wałów Jagiellońskich. Następnie zostaje: autorem, aktorem, producentem telewizyjnym (7 dni – ulica, Męska sprawa, pierwszy talk-show VIP- a la Carte). W 2008 roku wydał pierwszą solową płytę „Pocztówki z Macondo”, która nominowana została do Fryderyków.
Artur Grudziński – pianista, aranżer, dyrygent. Koncertował w niemal całej Europie oraz Ameryce Północnej m. in. z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran. Posiada na koncie kilkaset koncertów i rejestracji radiowo-telewizyjnych z czołówką sceny muzycznej: Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Urszula Dudziak, Mietek Szcześniak, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki, Natalia Kukulska, Edyta Geppert, Skaldowie i inni. Z orkiestrą Big Warsaw Band jako orkiestrą festiwalową wielokrotnie brał udział w najważniejszych festiwalach. Od 1993 do chwili obecnej jako muzyk wykonawca, aranżer, a także jako kierownik muzyczny bierze udział w realizacjach teatralnych w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Opolu, Gdyni (Teatr Muzyczny) i w Warszawie (Komedia, Roma, Rampa). Na przestrzeni dwudziestu paru lat zawodowej pracy napisał około 150 kompozycji – piosenek , ilustracji filmowych i reklam radiowo telewizyjnych oraz około 2200 aranżacji (playbacki oraz partytury orkiestrowe). Występuje z aktorami: Aliną Janowską, Barbarą Wrzesińską, Krystyna Sienkiewicz, Ewą Złotowską, Joanną Trzepiecińską, Michałem Bajorem, Arturem Żmijewskim i innymi. Był odpowiedzialny za oprawę muzyczną kilkunastu Festiwali i Konkursów młodzieżowych i dziecięcych w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy).
Od 2001 do 2005 współrealizator popularnego programu Śpiewające Fortepiany. Od 2002 do 2006 współtwórca i współprowadzący nadawanych „na żywo” muzycznych programów młodzieżowych: „Teleranek” i „Songowanie Na Ekranie”, SINGA DINGA. Obecnie współorganizator i opiekun muzyczny nowego Festiwalu poświęconego pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” http://www.zauchafestiwal.pl/