Przejdź do treści

Koncert Chopinowski

17.06.2018 Minęło

wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

 

Koncert Chopinowski – Mamiko Ueyama, recital

 

Program

Nokturn cis-moll op. Posth

Walc Es-dur op. 18 'Grande valse brillante’

Walc As-dur op. 69-1 ‘L’Adieu’

Walc e-moll op. Posth

Koncert fortepianowy f-moll op. 21 – II część ‘Larghetto’

Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66

6 preludiów

Preludium A-dur op. 28 nr 7

Preludium fis-moll op. 28 nr 8

Preludium E-dur op. 28 nr 9

Preludium cis-moll op. 28 nr 10

Preludium H-dur op. 28 nr 11

Preludium gis-moll op. 28 nr 12

Scherzo b-moll op.31

 

Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w 3 roku życia. Jej niezwykły talent połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka, o czym świadczyły kolejne nagrody i wyróżnienia nie tylko w kraju, ale także poza granicami Japonii. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Osace, Mamiko do Polski przyjechała pod koniec lat 90. na 3-letni staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tu także odnosiła sukcesy w wielu konkursach pianistycznych. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów: K. Katada, S. Ueda, J. Romaniuka, R. Sanjinez, K. Kennera i T. Szebanowej.

Mówi się o niej: „Jej interpretacje wyróżnia ogromna wrażliwość na piękno dźwięku i dopracowanie szczegółów granego utworu”.

Występy pianistki przyjmowane są bardzo entuzjastycznie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów solowych. Posiada bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po klasyków XX wieku.