Przejdź do treści

Koncert Bella Italia

03.06.2015 Minęło

Koncert Bella Italia

propagujący dialog polsko – włoski oraz włoską kulturę

 

W programie:

Francesco Bossa Quartet

Zespół reprezentuje najwyższą klasę muzyki włoskiej w stylu bossa nova jazz, gdzie poza przewodnim brzmieniem jazzowym pojawiają się elementy folk, funk, pop, a nawet drum & bass. Doświadczenie i wykształcenie muzycy zdobyli w Europie. Współpracują z najważniejszymi instytucji kultury w Polce i we Włoszech. Wykonują głównie największe włoskie przeboje.

 

Dominika Zamara, sopran spinto (śpiew operowy)

Piękna wrocławianka, która gra na fortepianie od siódmego roku życia. Naukę śpiewu operowego pobierała w Polsce i we Wiedniu. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami operowymi oraz muzykami z całego świata, w tym z Polski. Śpiewa w języku włoskim, polskim, niemieckimi, angielskim, francuskim, rosyjskim, czeskim i po łacinie. Występuje od lat na najsłynniejszych scenach teatrów operowych, głównie w Europie i USA. W swoim repertuarze posiada opery, operetki, pieśni, muzykę sakralną, muzykę kompozytorów współczesnych, utwory w stylu rock oraz pop opera. Pracuje również jako docent śpiewu solowego na włoskiej Accademia La Certosa. Ambasadorka Polski.

 

Michał Karol Szymanowski, pianista

Polski pianista światowej klasy. Urodzony 1988 r., student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz w klasie dyrygentury prof. Zygmunta Rycherta. Absolwent prestiżowej Hochschule fűr Musik Hanns Eisler w Berlinie, jednocześnie doktorant bydgoskiej Akademii Muzycznej. Asystent prof. Jarosława Drzewieckiego na bydgoskiej Alma Mater. Współpracuje z najlepszymi dyrygentami i orkiestrami. Z muzyką Chopina, którą wykonuje, koncertuje na całym świecie. Ambasador województwa kujawsko – pomorskiego.

 

Edyta Starczewska, prowadzenie

Prezenterka, konferansjerka, redaktorka ds. kultury Empress Motion i rzecznik prasowy TPW.

 

Organizatorem koncertu Bella Italia jest Towarzystwo Polsko Włoskie (prezes Elżbieta Renzetti i Donata Rac) oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Koncert finansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.