Przejdź do treści

IV Artystyczna Podróż

19.06.2016 Minęło

IV Artystyczna Podróż z Towarzystwem Polsko-Niemieckim

Zapraszamy na spotkanie współorganizowane przez Towarzystwo Polsko – Niemieckie w Bydgoszczy, na czele z prezes Danutą Szczepaniak-Kucik. W programie m.in. koncert zespołów „Widok na Bluesa” oraz Kapeli Bawarskiej „Bayerock”. Zobaczymy także prace karykaturzysty Janusza Mrozowskiego.

„Widok na Bluesa” to bydgoski zespół grający zarówno covery najbardziej znanych blues-rockowych utworów, jak i własne kompozycje. Przygoda z bluesem zaczęła się w listopadzie 2009 roku w niewielkiej salce przy ul. Widok, co dało początek nazwie zespołu. Za założycieli zespołu można uznać Waldka Warmińskiego, Andrzeja Markuszewskiego i Mieszka Sobolskiego.

Kapela Bawarska „Bayerock” to grupa pięciu muzyków z Górnego Śląska, grających folklor tyrolski i bawarski. Powstała w 1996 r. i wkroczyła na rynek muzyki folkowej, jako pierwsza tego typu formacja w Polsce. Utwory zespołu w swym brzmieniu naśladują oryginalną twórczość kapel niemieckich i bawarskich a ich tematyka to „samo życie”- miłość, przyjaźń, zaproszenie do wspólnej zabawy. Repertuar wykonywany jest w języku niemieckim, śląskim i polskim. Muzycy występują w oryginalnych strojach bawarskich.