Przejdź do treści

Grzegorz Dudziński śpiewa piosenki Jacka Kaczmarskiego

16.03.2014 Minęło

Już po raz trzeci w ostromeckim Pałacu Nowym uczczona zostanie pamięć Barda Solidarności. 10 kwietnia br. przypada 10. rocznica śmierci tego niezwykłego artysty. Tym razem piosenki Kaczmarskiego zaśpiewa Grzegorz Dudziński – gość ubiegłorocznego koncertu.

Dudziński – absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz prasowy – karierę zaczynał w Gazecie Wyborczej, pracował też w prasie ogólnopolskiej. Jest laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „za wybitne osiągnięcia dziennikarskie” oraz powieści i podręcznika dla dziennikarzy. Przewodniczy Inicjatywie Kulturalnej Bard. Jest przy tym pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy i  Festiwalu Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”, założycielem i prezesem Otwartej Przestrzeni Światłownia – kawiarni artystycznej i pizzerii przy ul. św. Trójcy 15 w Bydgoszczy, gdzie codziennie można posłuchać muzyki bardów, a w każdy piątek uczestniczyć w koncercie na żywo z kręgu „Krainy łagodności”.

______________

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w Pałacu Nowym w Ostromecku. Bilety, w cenie 10 PLN, do nabycia w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12-14), w Pałacu Nowym w Ostromecku (ul. Bydgoska 9) oraz przed koncertem. Nie istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów.