Przejdź do treści

Fogg & Petersburski

10.09.2017 Minęło

Koncert w wykonaniu Trio Kopietz/Hort/Jarosiński w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon, narracja, Joanna Hort – wokal, narracja, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne

Artyści zespołu sięgając do historii polskiej piosenki, przypominają dwie postacie spośród najwybitniejszych przedstawicieli świata muzyki XX wieku: światowej sławy twórcę muzyki rozrywkowej – Jerzego Petersburskiego orazsławnego śpiewaka, odtwórcę najpiękniejszych polskich piosenek – Mieczysława Fogga. Nowe, autorskie aranżacje popularnych kompozycji J. Petersburskiego i znanych utworów z repertuaru M. Fogga, a także kameralny klimat koncertu, nadają dawnym przebojom świeżości i niepowtarzalnego uroku. Wspomnienia dawnych dni stają się na nowo wyraźne i mocne.

W programie koncertu m.in.: „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Już nigdy”, „Całuj mnie”, „Tango andrusowskie”, „To ostatnia niedziela”, „Ja się boję sama spać”, „Sam mi mówiłeś” „Tango milonga”. Całość zwieńczona barwną i ciekawą narracją.

Reprezentatywne dźwięki: https://soundcloud.com/kop-art/petersburski-trio-promo

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie. Koncertuje również na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest zdobywcą czołowych nagród oraz laureatem kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych w kraju oraz za granicą, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą i aranżerem kilku projektów muzycznych. Ponadto koncertuje solo w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą. Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla teatru, telewizji oraz radia. Więcej na: www.piotrkopietz.art.pl

Joanna Hort – wokalistka, aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Jest finalistką ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej i kabaretowej. Za swoją twórczość estradową skupioną wokół piosenek z okresu międzywojennego, otrzymała „Złoty Liść Retro” – Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Z repertuarem piosenek międzywojennych występowała w wielu miejscach na mapie kulturalnej Warszawy, w tym m.in.: w Teatrze Kamienica i Teatrze Syrena, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego – u boku m.in. Sławy Przybylskiej i Tadeusza Woźniakowskiego. Ponadto koncertowała na scenach Białegostoku, Lublina czy Białej Podlaskiej.

Jarema Jarosiński – perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, biorąc jednocześnie udział w wielu projektach kameralnych i orkiestrowych w kraju oraz za granicą. Współpracuje m.in. z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową i Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie z: Agatą Kuleszą, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej „Warszawa Singera”, a w 2016 roku w operze „La Malentendu” w ramach festiwalu „Warszawska Jesień”. Jest twórcą oraz aranżerem zespołu Folklomerat, wykonującego muzykę w stylistyce folkowej. Jest także autorem wielu opracowań muzycznych, w tym: dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, oraz dla Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Ponadto w swoim dorobku artystycznym posiada kilka prawykonań kompozycji twórców współczesnych (m.in. Marty Ptaszyńskiej).