Przejdź do treści
Edukacja

ESKAPADA – Poznaj swój region z przewodnikiem

Salon Alvenslebenów

29.05.2021 - 30.05.202112.00, 13.00, 14.00, 15.00Minęło

Zespół Pałacowo Parkowy w Ostromecku

29-30 maja 2021, zapraszamy w sobotę i w niedzielę o godz.: 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00. Odbędą się cztery tury zwiedzania ZPP z przewodnikiem. Szczegóły wkrótce.

Pałac Nowy

Sekcja Dziedzictwa Kulturowego i Lokalnego ZPP Ostromecko bierze udział w akcji ESKAPADA – Poznaj swój region z przewodnikiem, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Wydział Turystyki, Departament Sportu i Turystyki.

Proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego Zespółu Pałacowo – Parkowego w Ostromecku, w tym dwóch pałaców z XVIII w. i XIX w., ogrodów oraz parku. Na uwagę zasługuje Kolekcja Zabytkowych Fortepianów i Pianin Andrzeja Szwalbego w Pałacu Starym oraz Skład Sommerfelda prezentujący bydgoskie instrumenty, w Pałacu Nowym.

Eskapada – oznacza wycieczkę, wyprawę, spontaniczny, ale dobrze zorganizowany wypad za miasto, połączony z eksploracją nowych miejsc i przygodami, wymknięcie się nudzie i rutynowemu spędzaniu czasu wolnego. „Poznaj swój region z przewodnikiem” to przekaz odwołujący się do tożsamości lokalnej, małych ojczyzn, patriotyzmu lokalnego. Celem akcji jest zwiedzanie nieznanych zakątków, poznawanie historii miejsc, ale również spędzanie czasu aktywnie, np. poprzez rajdy piesze czy rowerowe.