Przejdź do treści

ESA

16.10.2015 Minęło

Piątek 16 października

 

Pałac w Ostromecku

 

Zawiezie i odwiezie Państwa autobus, który rusza spod MCK o godz. 17.15.

 

18.00 – Wernisaż wystawy Piotra Tołoczko „Muzyka i Grafika”

19.00 – Koncert „Muzyka i Poezja”, w programie poezja K. I. Gałczyńskiego oraz utwory

J. S. Bacha i N. Paganiniego.

Wykonawcy: Anna Seniuk – recytacje, Alexis Galperine – skrzypce, Dana Chivers – gitara, Barbara Marcinkowska – wiolonczela.

Anna Seniuk fot. Andrzej Georgiew, Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego

 

Piotr Tołoczko malarz

Urodził się w Toruniu w 1985 roku. Tutaj ukończył Liceum Ogólnokształcącym nr IX w klasie o profilu humanistyczno-plastycznym. Swoje zdolności artystyczne rozwijał w ośrodkach plastycznych dla dzieci i młodzieży: w toruńskim Domu Harcerza, Miejskim Domu Kultury, Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, Galerii „Piątki” (członek honorowy) oraz w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

W 2004 roku ukończył z wyróżnieniem studia na kierunku Grafika, a w 2007 roku kierunek Rzeźba na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Uzyskał również kwalifikacje pedagogiczne. W czasie studiów należał do studenckiego koła naukowego na Wydziale Sztuk Pięknych. Obecnie mieszka w miejscowości Przysiek koło Torunia. Jest studentem trzeciego roku Studiów Doktoranckich z zakresu sztuk plastycznych na macierzystej uczelni. Zajmuje się grafiką i rzeźbą.

Drugą jego pasją jest muzyka tradycyjna i chóralna. Od piętnastu lat śpiewa w Toruńskim Chórze Katedralnym. Uczestniczy w licznych koncertach i warsztatach wokalnych w kraju i zagranicą.

 

 

Anna Seniuk aktorka

 

Aktorka scen polskich, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 1964-70 występowała na deskach Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, następnie w teatrach warszawskich: Ateneum, Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim. Obecnie jest związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Grała w filmach m. in. „Lalka”, „Europa, Europa”, „Panny z Wilka”, „Konopielka”, w serialach telewizyjnych, np. „Czarne chmury” czy „Czterdziestolatek”.

 

Jest laureatką licznych nagród aktorskich, za rolę w spektaklu telewizyjnym „Moralność pani Dulskiej” otrzymała nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza oraz dwukrotnie „Złoty Ekran”. Za kreacje w Teatrze Polskiego Radia oraz reżyserię spektakli radiowych Anna Seniuk została uhonorowana nagrodą „Złoty Mikrofon”. W 2007 roku otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dzie­dzictwa Narodowego i medal „Gloria Artis” w dziedzinie teatru. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Artystka jest profesorem Akademii Teatralnej w Warszawie.