Przejdź do treści

Emilia Biskupska

02.08.2020 Minęło

Muzyka na żywo w Pałacu Nowym w Ostromecku

W wakacyjne niedziele zapraszamy do Pałacu Nowego w Ostromecku – popołudniami, w jego wykwintnych wnętrzach, a także na tarasach wokół zabrzmi muzyka grana na żywo przez bydgoskich artystów.

W niedzielę 2 sierpnia wystąpi Emilia Biskupska.

 

Emilia Biskupska, ur. 29.08.1996 w Bydgoszczy. Ukończyła z wyróżnieniem Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, gdzie była objęta programem „Klasy Talentów” umożliwiającym jej indywidualny tok nauczania. Obecnie jest absolwentką studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, u której kontynuuje edukację. 

 

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych:

 

I miejsca na XX Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Wykonawców „Anemos” w Rzymie (2013 r.)

 

III miejsca na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2014 r.)

 

II miejsca na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Piano Talents” w Mediolanie (2014 r.).

 

Zdobyła „Laur Rubinsteina” przyznawany za osiągnięcia artystyczne. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotną stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej. 

 

Muzyka na żywo umili czas odwiedzających Ostromecko w każdą niedzielę wakacji pomiędzy godz. 14 a 17. Dzięki temu, wizyta w pałacowych wnętrzach i działającej tu restauracji będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Rozsiądźcie się na wygodnych kanapach i kawiarnianych fotelach – w historycznym otoczeniu i pięknie wystrojonych pomieszczeniach posłuchać będzie można utworów klasycznych, standardów jazzowych, muzyki filmowej i rozrywkowej. Tomasz Gumiela, który zaprosi Państwa w tę muzyczną podróż, przemycać będzie także muzyczne zagadki w improwizowanych przez siebie utworach.