Przejdź do treści

Dominika Zamara sopran & David Boldrini pianoforte

10.02.2019 Minęło

10.02.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Dominika Zamara sopran & David Boldrini pianoforte (Florencja) – koncert

 

Dominika Zamara – sopranistka,laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych,salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym.

Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Regularnie śpiewa w Stanach Zjednoczonych w takich salach koncertowych jak Lincoln Center. W przyszłym roku zadebiutuje w słynnym Carnegie Hall w New Yorku.

Zaśpiewała w New Yorku w Metropolitan Opera ze 130 osobowa orkiestrą. Gale poprowadził aktor Kevin Spacey. Koncertowała w Meksyku w sali koncertowej najbardziej prestiżowej w Ameryce Łacińskiej Manuel Ponce Hall. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech i 1 DVD.

 

David Boldrini – wybitny pianista, kompozytor oraz dyrygent z Florencji. Obronił magisterkę również w dziedzinie organów. Dyrektor artystyczny Italian Opera in Florence. Koncertuje na całym świecie. Zadebiutował w Carnegie Hall w New Yorku. Wydal około 10 płyt z muzyką fortepianową.

Dyrygował około 20 operami we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Korei i Chinach. Laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych.