Przejdź do treści

Chwila Nieuwagi w programie MISZUNG

03.03.2019 Minęło

03.03.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Chwila Nieuwagi w programie MISZUNG

 

Skład: Martyna Czech – wokal, Andrzej Czech – gitara, Rafał Kierpiec – kontrabas, Piotr Kotas –

fortepian, Bartłomiej Plewka – perkusja.

 

Zapraszamy na wydarzenie marca w Ostromecku – koncert zespołu Chwila Nieuwagi,

zespołu tego formatu, jak Stare Dobre Małżeństwo, czy Raz Dwa Trzy.

 

Grupa Chwila Nieuwagi pochodzi z Górnego Śląska i wykonuje muzykę stanowiącą mieszankę folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu, jazzu, ballady i piosenki poetyckiej. Wśród autorów wierszy śpiewanych przez zespół są m. in.: Jak Kasprowicz, Maria Konopnicka, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim,  ks. Jan Twardowski, Adam Ziemianin i in. Grupa wykonuje także teksty autorskie, w tym piosenki napisane po śląsku. Do tego nietypowego „miszungu” zespół dodaje element rozrywki, dowcipu i młodzieńczej fantazji, dzięki czemu zyskuje świetny kontakt z publicznością.

 

Chwila Nieuwagi to zespół nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki folkowej i poetyckiej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, dwukrotny udział w finale Folkowy Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona i kilkadziesiąt innych). W 2017 roku Chwila Nieuwagi została wytypowana do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym Czech Music Crossroads w Ostravie.

 

Zespół koncertował m.in.  na scenach takich jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, czy na osobiste zaproszenie Jaromira Nohavicy w ostrawskiej „Heligonce”.

 

W swoim dorobku grupa my trzy studyjne krążki: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” (2013), „Anieli śpiewają” (2016) oraz album live „Morawska Brama” (2018), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych.

 

 

 

W niebie- https://www.youtube.com/watch?v=yIj74wvliFg

Nie nerwuj Hanysa – https://www.youtube.com/watch?v=7hzTIUdX4FQ

Brzimy – https://www.youtube.com/watch?v=hLFIYkm0YUU