Przejdź do treści

Chór z Argentyny

29.08.2018 Minęło

W programie muzyka chóralna akademicka, utwory z muzyki popularnej, folklor latynoamerykański.

 

Zapewniamy bezpłatny autokar. Wyjazd na koncert punktualnie o godz. 17.00 z Placu Kościeleckich, powrót do Bydgoszczy po koncercie.

 

Coro Universitario de la Universidad Nacional de San Juan (Chór Uniwersytetu Narodowego w San Juan w Argentynie) utworzony przez Maestro Juan Argentino Petracchini 20 kwietnia 1968 r. Jako pierwszy swój koncert zaprezentował Glorię Antonio Vivaldiego. Podczas swojej wieloletniej działalności zaprezentował się na wielu scenach latynoamerykańskich, między innymi w Chile, Kolumbii, Meksyku, Brazylii, Peru, Wenezueli, a także w krajach europejskich, takich jak Portugalia, Niemcy, Hiszpania, Francja.

W 1993 r. został ogłoszony “oficjalnym chórem reprezentacyjnym Prowincji San Juan” przez Izbę Poselską tejże Prowincji. Od roku 2014 do chwili obecnej dyrygentem Chóru jest Maestro Jorge Romero. W 2015 r. Chór podczas XVIII Festiwalu i Konkursu Międzynarodowego D’Canto w Wenezueli otrzymał I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności za najlepsze wykonanie utworu wenezolańskiego.

Od 2017 roku Coro Universitario współpracuje z Teatro del Bicentenario (jest to Teatr Liryczny w San Juan) jako wykonawca partii chóralnych prezentowanych tam oper (m. in. Traviata G. Verdiego, Cyrulik Swilski, G. Rossiniego, Tosca G. Pucciniego, Don Carlo G. Verdiego). W tym roku Chór obchodzi 50. rocznicę utworzenia, którą świętuje aktualną wyprawą po krajach Europy. Coro Universitario zajmuje ważne miejsce w historii i kulturze Prowincji San Juan ciesząc się uznaniem społeczności sanjuańskiej za swój wkład w rozpowszechnianie muzyki chóralnej.