Przejdź do treści

Chór City Singers

27.01.2019 Minęło

27.01.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

 

Tradycyjne kolędowanie w Ostromecku – koncert w wykonaniu Chóru City Singers MCK

pod kierunkiem Marty Ronek-Koślińskiej

 

Chór City Singers od prawie 7 lat działa przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy pod dyrekcją Marty Ronek-Koślińskiej. Początkowo trzon chóru stanowiła grupa znajomych, których od lat łączyła pasja śpiewania zespołowego. Z czasem do zespołu dołączali kolejni śpiewacy, głównie Bydgoszczanie. Chór występuje na co dzień dla bydgoskiej publiczności, stąd też – w piątym roku działalności – przybrał nazwę City Singers.

Od początku swojego istnienia chór stara się prężnie działać na terenie miasta i regionu, koncertując oraz uczestnicząc w ważnych wydarzeniach kulturalnych. Wielokrotnie występował w rodzimym Miejskim Centrum Kultury oraz w Pałacu Nowym w Ostromecku. Prowadzi też działalność komercyjną, uświetniając śpiewem rozmaite imprezy.

Ciekawy repertuar, wysoki poziom artystyczny oraz sympatyczna atmosfera podczas prób
i koncertów stale przyciągają nowych śpiewaków. Ich muzyczne zainteresowania mają swoje odzwierciedlenie w wykonywanym repertuarze – od muzyki poważnej o tematyce sakralnej
i świeckiej, przez ludową, po rozmaite opracowania muzyki rozrywkowej.

 

Poświąteczny koncert kolęd od kilku lat stanowi stały punkt w kalendarzu koncertowym zespołu.

27 stycznia 2019 r. Chór ponownie zagości w Pałacu Nowym w Ostromecku, by zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a także bożonarodzeniowe utwory innych narodów. Śpiewakom towarzyszyć będzie na fortepianie bydgoski kompozytor i miłośnik muzyki chóralnej – Łukasz Urbaniak. W programie m. in. opracowania kolęd autorstwa Bohdana Riemera, Eugeniusza Głowskiego, Ryszarda Balmowskiego, Johna Ruttera, Georga F. Haendla.