Przejdź do treści

Breslauer Cocktail

08.09.2019 Minęło

8.09.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do

15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

 

Breslauer Cocktail – Absynteria – koncert

 

Breslauer Cocktail to międzynarodowy „postmodernistyczny kolektyw muzyczny” z Wrocławia. Breslauer Cocktail to muzycznie odurzająca przejażdżka po dziedzictwie kulturowym tej części Europy. Trzy kraje (Polska, Niemcy, Rosja), cztery narody (polski, żydowski, niemiecki i rosyjski) uczucia na dobre i na złe. Wszystko opowiedziane słowami i muzyką. Czasami kąśliwie, czasami delikatnie. W pełni dekadenckie w zabawie, w pełni wyrachowane w działaniu. Projekt jest kwintesencją zainteresowań twórców muzyką sprzed 80 lat oraz nowoczesnymi brzmieniami.

Aranżacje, które tworzą muzycy mają w sobie potężny ładunek umiejętnie dozowanej energii. Artyści uważają, że we współczesnym świecie muzyczne granice się zacierają, a kody kulturowe sprzed lat można na nowo interpretować. Ta wyjątkowa mieszanka dała zupełnie nową wartość muzyczną. Płyta ABSYNETRIA ukazała się w ramach wyjątkowej serii TIKKUN. Wydawcą, jest Multikulti Project, powiązany z fundacją Tzadik – Johna Zorna.

Grupa Breslauer Coctail wyspępowała na wielu festiwalach w kraju i poza granicami.

 

Zespół występuje w składzie: Natalia Nikolska – wokal, Janusz Yano Wawrzała – perkusja, Szymon (d’) Danis – sample, elektronika, efekty, Robert Kolebuk – gitary, Jakub Klepczyński – puzon

Linki do materiału muzycznego:

https://www.youtube.com/user/BreslauerCocktail