Przejdź do treści

Bella Italia

26.07.2018 Minęło

fot. Piotr Mikulak

 

Zaprasza Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy na czele z Elżbietą Renzetti.

Zapewniamy bezpłatny autokar. Wyjazd na koncert punktualnie o godz. 17.00 z Placu Kościeleckich, powrót do Bydgoszczy po koncercie.

Monika Gruszczyńska – absolwentka Wydziału Wokalnego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Już podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności na licznych wokalnych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. Ryszarda Karczykowskiego i Stefanię Toczyńską. Na co dzień pracuje na Politechnice Wrocławskiej (od 2008r.) i Akademii Muzycznej(od 2018r.). Ma na swoim koncie koncerty w Polsce i zagranicą .

Jacek Szymański – tenor. Doktor sztuki muzycznej (Akademia Muzyczna w Łodzi). Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Członek Sądu Koleżeńskiego z Gdańskim Oddziale Związku Artystów Scen Polskich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn w Sopocie. Od 1994 roku twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża,w ramach którego reżyseruje koncerty i przedstawienia operowe oraz projektuje scenografię i kostiumy. Jest organizatorem koncertów na terenie całego kraju. Jako solista śpiewak występuje na festiwalach krajowych i zagranicznych. Prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego i emisji głosu.

Katarzyna Neugebauer- pianistka urodzona w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu od dziesięciu lat związana z tamtejszym środowiskiem muzycznym. Jako solistka miała okazję występować z Jackiem Kaspszykiem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii wrocławskiej oraz kaliskiej. Jest aktywną kameralistką: wraz ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem tworzą zespół DUO4U, którego debiutancka płyta ukazała się w 2009 r. oraz duet z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską, utworzony w 2014 r. Przez trzy lata była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, a od 2007 pracuje jako akompaniator we wrocławskiej Akademii Muzycznej.