Przejdź do treści

Artes Ensemble

17.11.2019 Minęło

niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+), koncert z okazji dnia seniora

 

Retro show DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

kostiumowe widowisko muzyczne zespołu Artes Ensemble

 

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR – to elektryzujące, kostiumowe widowisko muzyczne w stylu retro, złożone z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30., dostarczające publiczności wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy. To wszystko spięte jest wartką narracją z żartem, dobrym humorem, pozytywną energią i wysoką klasą artystyczną występujących na scenie muzyków.

Podczas magicznego retro show „Dawnych wspomnień czar” zespół Artes Ensemble uruchomi „muzyczny wehikuł czasu” i przeniesie publiczność do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina, rewii i kabaretu.

W PROGRAMIE koncertu retro show „Dawnych wspomnień czar” w wirtuozowskich interpretacjach artystów zespołu Artes Ensemble zabrzmią m.in.: słynny przebój „Sex appeal” wykonywany przez Eugeniusza Bodo, duet Lody Niemirzanki i Aleksandra Żabczyńskiego w „Nie kochać w taką noc” śpiewany w filmie „Ada! To nie wypada!”, niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Na pierwszy znak”, szlagiery Zuli Pogorzelskiej „Ja się boję sama spać” i pierwszy w Polsce charleston „Zula”; przepiękne klasyczne tanga z repertuaru

Mieczysława Fogga „Tango Milonga” czy hymn „Na cześć młodości wszyscy razem” z filmu „Sportowiec mimo woli” i in.

 

WYKONAWCY:

Zespół solistów operowych i instrumentalistów Artes Ensemble: Anna Baran – mezzosopran, Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu, multimedialna scenografia, choreografia, Andrzej Janaszek – fortepian, reżyseria, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.