Przejdź do treści

ANTYDEPRESYJNY PROJEKT EDUKACYJNY

02.09.2019 Minęło

KULTURA MUZYKA HISTORIA MALARSTWO

 

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza do udziału w

ANTYDEPRESYJNYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM

 

Chcemy przybliżyć uczniom Kolekcję Zabytkowych Fortepianów i Pianin im. Andrzeja Szwalbego w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku, która obejmuje 53 instrumenty zbudowane w czasie ostatnich 200 lat. Jest jedną z czterech kolekcji (obok kolekcji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku i Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu), tworzących bazę 120 zabytkowych fortepianów firm polskich i zagranicznych.

 

Zaprezentujemy także brzmienie historycznego fortepianu należącego do Zygmunta Noskowskiego (1946-1909) wybitnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i publicysty muzycznego, a także dyrektora Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, dyrektora artystycznego Filharmonii Warszawskiej. Wykształcił pokolenie kompozytorów polskich, do jego uczniów należeli m.in.: Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski Ignacy Paderewski.

 

Zajęcia będą prowadzone przez pracowników MCK w Bydgoszczy oraz rezydenta Pałacu Nowego, artystę interdyscyplinarnego, malarza, muzyka, performera Grzegorza Pleszyńskiego.

 

 

Zapraszamy, wstęp wolny

Pracownia Pałacowa w ZPP w Ostromecku

kontakt: tel. 519 349 578

andrzej.gawronski@mck-bydgoszcz.pl

alicja.duzyk@mck-bydgoszcz.pl

 

PS Fotorelacja z inauguracji projektu 01.03.2018 http://www.palacwostromecku.pl/galeria.php?galleryid=375