Przejdź do treści

Andrzej Pieczyński: – Wisława Szymborska

15.02.2015 Minęło

Balem u Salomona” w oryginalnej, multimedialnej aranżacji, w styczniu br., rozpoczęliśmy cykl „Pięć Zmy-Słów Literatury”. Celem jego jest „bratanie widza z poezją i jej autorami. Będą to spotkania ze słowem polskim, wykorzystujące drzemiące w naszej mowie rozmaite energie: zapachu, smaku, dotyku, słuchu i wzroku. Uczestnicy będą świadkami spotkań z sensorycznością słowa, jego muzyką i potencją plastyczną, będą współodkrywcami jego siły i uroku” – podkreśla Andrzej Pieczyński.

W niedzielne popołudnie, 15.02, o godz. 16.00 przywołana zostanie noblistka Wisława Szymborska, jedna z najwybitniejszych współczesnych poetek. Jak pisała: „Nic dwa razy się nie zdarza / i nie zdarzy”. Zapraszamy więc na niepowtarzalne spotkanie z mądrą poezją, w interpretacji znakomitego aktora. Równie wyjątkowo zapowiadają się kolejne spotkania, których bohaterami będą: William Sheakespeare, ks. Jan Twardowski, Ewa Lipska, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka – dzieciom.

 

Andrzej Pieczyński – to znakomity aktor teatralny i filmowy, reżyser, kompozytor, dramaturg. Urodził się w Pobiedziskach k. Poznania. W roku 1978 zdał na Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W latach 1978-1983 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. W 1989 r. rozpoczął wykłady aktorstwa i reżyserii w Die Etage-Schule für Darstellenden Künste (Szkole Sztuk Przedstawiających) w Berlinie, grając jednocześnie w berlińskim Theater am Ufer. W 1992 rozpoczął współpracę z teatrami: Dramatycznym w Gdyni (obecnie Teatrem Miejskim w Gdyni) jako aktor, autor i reżyser, Muzycznym w Gdyni (reżyser), Teatrem Polskim w Bydgoszczy (aktor). […] W 2013 r. ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. W roku 2006 r. założył Fundację „Scena Pobiedziska”. Obecnie pracuje w Och-Teatrze w Warszawie. Znany z takich filmów jak „Wielki Szu”, „Stara baśń”, „Boża podszewka”.

 

 

Poznaj więcej atrakcji Bydgoszczy! Zapraszamy na stronę http://www.visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/ Polecamy!