Przejdź do treści

„Akademia w Pałacu”

25.05.2014 Minęło

HENRYK WEZNERklarnet/saksofon; absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu (1987). Nauczyciel klarnetu i saksofonu w PSM I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie oraz PSM I st. im. Jerzego Hellera w Głuchołazach. W latach 2000-2006 wicedyrektor szkoły w Nysie. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Międzynarodowych Wakacyjnych Kursów Big-bandów (2009-2014) oraz współzałożyciel istniejącego od 2002 roku kwartetu saksofonowego Saxesfull (od 2010 Saxesfull plus), z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Zespół zdobył I nagrodę na IX Festiwalu w Rudnikach (2010).

KATARZYNA IGNAC (z d. Wezner) – skrzypce. Urodzona w 1983 roku w Nysie skrzypaczka i pedagog skrzypiec. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie ad. Bolesława Siarkiewicza. Studiowała również u prof. Pawła Radzińskiego. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich profesorów jak: Tadeusz Gadzina, Paweł Puczek, Viktor Pikajzen, Jacquline Ross, Paweł Radziński. Związana zawodowo z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz szkołami muzycznymi w Radziejowie i Golubiu-Dobrzyniu.

JAN WEZNER – perkusja. Student II roku studiów magisterskich klasy perkusji prof. Grzegorza Jurczyka i mgr. Waldemara Franczyka w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureat przesłuchań makroregionalnych klas perkusji (Opole – 2000, Kraków – 2008). Założyciel zespołu jazzowego Aniołki Weznera, z którym wystąpił w I Tarnów International Jazz Contest. W roku 2010 dołączył do kwartetu saksofonowego, tworząc grupę Saxesfull Plus (I miejsce na festiwalu Jazz na Wsi, Rudniki – 2010).

BARTŁOMIEJ WEZNER fortepian; absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Ewy Pobłockiej. Stypendysta fundacji Piano Texas Festival and Academy w Fort Worth (USA, 2006), International Dartington Summer School (Wielka Brytania, 2012), Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2011, 2012) oraz Programu Stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska (2012). Nagrywał dla wytwórni CdAccord, Dux i Acte Préalable

W programie: A. Piazzolla – Cztery Pory roku w Buenos Aires

 

W drugiej części koncertu wystąpi wirtuoz akordeonu Stanisław Miłek. Artysta ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Kaszuby oraz Podyplomowe Studium Instrumentalistyki pod kierunkiem prof. Jerzego Jurka. Obecnie jest asystentem w klasie akordeonu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatem m. in. XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego oraz Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Citta di Castelfidardo. Występował m.in. na Bydgoskich Wtorkach Muzycznych i Czwartkach Organowych, w Pałacach w Lubostroniu i Ostromecku, podczas Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy, Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie i innych.