Przejdź do treści

Akademia w Pałacu

29.01.2017 Minęło

Joanna Zagdańska – wokalistka jazzowa, artystka wszechstronna, łącząca w swoich interpretacjach różne elementy wielu gatunków muzycznych. W jej repertuarze znajdują się zarówno tematy jazzowe, jak i utwory oryginalne dedykowane wokalistce przez wybitnych polskich kompozytorów i poetów. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (spec. wokalistyka jazzowa) Akademii Muzycznej w Katowicach, doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej wokalistyka. Podczas całego okresu działalności artystycznej koncertowała w kraju i za granicą (RFN, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, Szwecja, Bułgaria, Rosja, Estonia, Łotwa, Holandia, Belgia i inne),nagrywała archiwalnie dla rozgłośni PR i TVP, a także jej solowe interpretacje zostały wydane na płytach analogowych, CD (przez Pomaton, Universal, Polskie Nagrania i inne). Joanna Zagdańska jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych festiwali piosenki, m.in. Sopot Festival, OIRT Bułgaria, Złoty Orfeusz, Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu. Największe uznanie wśród polskiej publiczności przyniosła jej piosenka „Rękawiczki” spółki autorskiej Adam Żółkoś/Jan Wołek.

Oprócz działalności koncertowej udziela się pedagogicznie. Jest wykładowcą śpiewu jazzowego w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podczas koncertu z cyklu Akademia w Pałacu Joanna Zagdańska wystąpi w duecie z Adamem Lemańczykiem – pianistą, aranżerem, wykładowcą i absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Duet zaprezentuje utwory polskich autorów Adama Żółkosia, Jana Wołka, Justyny Holm, Marka Skolarskiego oraz wybrane standardy muzyki rozrywkowej.

 

fot. Magda Jasińska