Przejdź do treści

Akademia w Pałacu

10.05.2015 Minęło

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

 

 

Anton Birula – studiował lutnię w Królewskim konserwatorium w Hadze w klasie prof. Toyohiko Satoh i w Wyższej szkole Muzycznej w Kolonii w klasie prof. Konrada Junghaenela. Od wielu lat Anton Birula prowadzi bogatą dzialalność artystyczną Gra na lutni oraz jej wszystkich odmianach, teorbie i gitarze barokowej. W repertuarze artysty znajdują się utwory od wczesnego renesansu do pożnego baroku. Specjalizuje się w muzyce lutniowej kompozytorów szkoły francuskiej.

 

Dorota Zimna – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz, następnie Podyplomowe Studium Instrumentalistyki w tej samej uczelni.
Od 2005 roku jest wykładowcą w Zakładzie Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest członkiem zespołu muzyki dawnej Laboratoire de la Musique,występuje jako solistka i kameralistka.

 

Marcin Tarnawski – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie muzyk orkiestrowy Opery Nova w Bydgoszczy oraz wykładowca w Katedrze Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej AM w Bydgoszczy. Koncertuje w Polsce i zagranicą będąc członkiem zespołów muzyki dawnej Laboratoire de la Musique oraz Intemperata jak również kwartetu smyczkowego Raffa. Wykładowca Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie w zakresie gry orkiestrowej i kameralistyki.