Przejdź do treści

Akademia w Pałacu 2.17

12.02.2017 Minęło

W programie m.in.: Gabriel Fauré – Sonata A-dur op.13 na skrzypce i fortepian, Allegro molto – Andante – Allegro vivo – Allegro quasi presto, André Previn – Tango, Songs and Dance na skrzypce i fortepian, Roman Statkowski – Une blond i Une brune, Adam Andrzejowski – Burleska.

Katarzyna Bąkowska – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Henryka Keszkowskiego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w tejże uczelni, prowadząc klasę skrzypiec. Jest również pedagogiem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. F. Chopina w Warszawie oraz wykładowcą mistrzowskich kursów muzycznych (m.in. w Radziejowicach). Zasiada w jury konkursów skrzypcowych. Skrzypaczka doskonaliła swe umiejętności na studiach podyplomowych w Indiana School of Music (Bloomington, USA) u Henryka Kowalskiego i Franco Gulli. W 2012 zakończyła trzyletni staż artystyczny w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej kierowanej przez prof. Maję Nosowską w UMFC w Warszawie. Była stypendystką wielu instytucji promujących utalentowanych artystów, m.in. Ministerstwa Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury, Rządu Francuskiego, Fundacji Kościuszkowskiej, Dorothy Richard Starling Foundation, Warszawskiej Fundacji Kultury, FAME Festival & School oraz Fundacji Konserwatorium w Lozannie i Nicei. Laureatka licznych konkursów.

Joanna Czapińska Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1991) oraz laureatka srebrnego odznaczenia Primus Inter Pares przyznawanego przez Fundację na Rzecz Młodzieży Wybitnie Zdolnej i Jej Nauczycieli pod patronatem MKiS i Prezydenta Rzeczpospolitej (1991). Doskonaliła swoje umiejętności podczas mistrzowskich kursów pianistycznych i kameralnych pracując pod kierunkiem artystów tej miary co Tatiana Szebanowa, Paweł Giliłow, Pierre Amoyal, Maria Szwajgier-Kułakowska, Andrzej Tatarski i Jadwiga Kaliszewska. Od 1995 r. jako pianistka-kameralistka towarzyszy skrzypkom i wiolonczelistom na międzynarodowych kursach i konkursach muzycznych, zdobywając wyróżnienia za akompaniament. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Kameralistyki bydgoskiej Akademii Muzycznej.