Przejdź do treści

Agnieszka Grochowicz

11.03.2018 Minęło

 

11.03.2018,niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

 

Wystąpią ponadto:

Jarosław Olszewski (piano), Antoni Dębski (bass) oraz Damian Niewiński (perkusja).

Piosenki Wojciecha Młynarskiego z różnych okresów twórczości, zarówno z Jego repertuaru jak i artystów z Nim współpracujących w wykonaniu Agnieszki Grochowicz z Zespołem znakomitych krakowskich muzyków. Usłyszymy bardziej i mniej znane utwory Mistrza Polskiej Piosenki – „Odkryjemy miłość nieznaną”,”W Polskę idziemy”, „Truskawki w Milanówku”, „Tak jak malował pan Chagall” i inne w autorskich aranżacjach zespołu. Premiera koncertu odbyła na zamówienie Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku. Muzyka: Jerzy Wasowski,Włodzimierz Korcz, Jerzy Derfel, Krzysztof Komeda,Janusz Sent, Adam Skorupka,Leopold Kozłowski, Andrzej Żylis, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.

Kompozytor Zygmunt Konieczny o Agnieszce Grochowicz: „Uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Gorąco polecam.”

 

Agnieszka Grochowicz – wokalistka, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki – m.in Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem,Hadrianem Tabęckim. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków gdzie uczyli ją m.in Agnieszka Mandat, Anna Polony, Jerzy Stuhr czy Krzysztof Globisz. Współpracowała z krakowskimi Teatrem Loch Camelot, Teatrem Bagatela oraz Piwnicą pod Baranami. Koncertuje na terenie całej Polski. Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Lublin i in. Jej piosenki zaśpiewali dotychczas także m.in: Mirosław Czyżykiewicz, Artur Andrus oraz Margaret. Laureatka wielu nagród, w tym Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Fot. Anna Maria Staszczak