Przejdź do treści

Agnieszka Grochowicz – recital

10.04.2016 Minęło

Znakomity zespół w składzie: Agnieszka Grochowicz (śpiew), Dawid Rudnicki (piano), Krzysztof Augustyn (kontrabas), Damian Niewiński (perkusja), poza własnymi, zaprezentuje także piosenki Osieckiej, Krajewskiego etc.

 

Projekt Osiecka # Krajewski # Grochowicz

Poetka, wokalistka i aktorka Agnieszka Grochowicz mierzy się z twórczością jednego z najbardziej twórczych i wzruszających duetów w historii polskiej piosenki – Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Utwory dwójki niezapomnianych artystów Grochowicz wykonuje w nowych aranżacjach wraz z  triem krakowskich muzyków jazzowych – Dawidem Rudnickim, Krzysztofem Augustynem oraz Damianem Niewińskim. W programie znalazły się zarówno piosenki znane szerokiej publiczności, takie jak np. Kołysanka dla Okruszka czy Uciekaj moje serce, jak i te mniej znane będące niejednokrotnie interesującym odkryciem dla słuchaczy.

 

Agnieszka Grochowicz jako autor tekstów współpracuje z czołówką kompozytorów polskiej piosenki – Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Hadrianem Tabęckim, Mirkiem Czyżykiewiczem, Jerzym Derflem, Januszem Grzywaczem. Koncertowała na terenie całej Polski m.in w Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Scenie przy Pompie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatrze Małym w Tychach, Muzycznej Owczarni,ośrodkach i klubach teatralnych w Warszawie,Krakowie,Lublinie, Oświęcimiu, Puławach, Wrocławiu, Jeleniej Górze i in. Jest finalistką prestiżowego anglojęzycznego australijskiego konkursu prozatorskiego Sydney Morning Herald Young Writer of The Year oraz laureatką Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa. Jako autor brała udział w projekcie „Krakowscy Artyści na 750-lecie Krakowa”. 

 

Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną.” Zygmunt Konieczny, kompozyt