Przejdź do treści

Zakochaj się w Szekspirze – zachęcał Andrzej Pieczyński…

Marcowe spotkanie z Szekspirem w Ostromecku („Miłość u Szekspira”, 22.03), było zdarzeniem teatralnym, którego osnowę stworzyły sceny wzięte z dramatów i sonetów Szekspira. Ukazały rozmaite kształty i cienie miłości, która – jak zawsze, a u tego autora szczególnie – niejedno przecież ma imię. Całość przedstawienia została wzbogacona o pełną humoru grę aktorską Karoliny Kasprzak i Andrzeja Pieczyńskiego, a także: śpiew, muzykę klasyczną, kostium teatralny i rekwizyty.
Do realizacji kolejnego spotkania z cyklu Pięć Zmy-Słów Literatury zaproszeni zostali tradycyjnie młodzi ludzie z bydgoskich szkół. Słowa Szekspira, ruch i taniec w klimacie wnętrz barokowego Pałacu wykreowały niepowtarzalną atmosferę. Aktorzy w tym Andrzej Pieczyński, mistrz – nauczyciel, otrzymali brawa na stojąco od bardzo licznej, zachwyconej publiczności.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Pięć Zmy-Słów Literatury, którego bohaterką będzie Ewa Lipska, 19.04.2015, niedz., godz. 16.00, Pałac Stary, wstęp wolny. Poezję czytają: Andrzej Pieczyński i Karolina Kasprzak.
Zdjęcia Andrzej Gawroński