Przejdź do treści

Zachwycający recital Chrzanowskiej w Pałacu Nowym

W niedzielę 27 września br. wystąpiła w Pałacu Nowym w Ostromecku Agnieszka Chrzanowska, której na fortepianie akompaniował Wojciech Pieczka. Podział nie był jednak tak oczywisty, gdyż chwilami Pani Agnieszka (z pochodzenia Greczynka o wielkim temperamencie) sama grała na fortepianie czy bębenku, chwilami Pan Wojciech grał na akordeonie, chwilami śpiewali oboje. Chwilami Pan Bogusław (wybrany spośród publiczności) naśladował szum morza.
Koncert był: rewelacyjny, profesjonalny, śmieszny, poważny, wzruszający – dużo można by mnożyć pochwał. Publiczność biła brawa na stojąco. Humor zahaczał o wady mężczyzn (kobiety tych nie posiadają :)), ale na najwyższym poziomie. Artystka bazowała na najnowszych odkryciach związanych z funkcjonowaniem mózgu i m.in. książce „Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map”. Usłyszeliśmy piosenki z albumu „Piosenki do mężczyzny”.

Agnieszka Chrzanowska – to znakomita aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów; wykonawczyni poezji śpiewanej oraz piosenki autorskiej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Laureatka wielu prestiżowych nagród. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album „Cały świat płonie” i Fryderyk 2005 za płytę „Tylko dla Kobiet”. Ostatni, siódmy album artystki „Piosenki do mężczyzny” (premiera 2013 r.) to siedemnaście premierowych kompozycji, napisanych w większości do jej własnych tekstów.
W latach 1996-2003 związana z Piwnicą pod Baranami, później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, a następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. W 2013 r. uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez MKiDN. W latach 2010 – 2011 prowadziła jako Dyrektor Artystyczna Radiowy Teatr Piosenki w Radiu Kraków.

fotorelacja Alicja Dużyk