Przejdź do treści

Zachwycający program słowno – muzyczny Artura Gotza, 23.11

Rewelacyjny koncert poetycko-muzyczny pt. „Niebo złote ci otworzę” odbył się w niedzielę 23.11 w ZPP w Ostromecku. Wystąpili: Artur Gotz przy akompaniamencie Dariusza Igielskiego ( fortepian, akordeon). Organizatorzy mogą być nieobiektywni , dlatego zamieszczamy opinię obecnej na koncercie Barbary Jendrzejewskiej (z fb pisarki):
„Kto ty jesteś. ..Polityku” Cz. Miłosza i inne wiersze, w tym: Baczyńskiego, Różewicza, Wyspiańskiego, Białoszewskiego, a także piosenki Grechuty, Okudżawy. Osieckiej z Kabaretu Starszych Panów, złożyły się na koncert poetycko – muzyczny Artura Gotza aktora teatralnego i filmowego pt .”Niebo złote ci otworzę” w Pałac w Ostromecku.
Przy fortepianie Dariusz Igielski. Szkoda że koncert trwał tak krótko, po koncercie można było nabyć płytę pt. „Obiekt seksualny” (ŚWIETNA POEZJA ŚPIEWANA!!!) z autografem autora. Niektórzy nawet dostali w prezencie lub… w drodze wymiany 😉

ARTUR GOTZ urodzony w Krakowie aktor młodego pokolenia, a także wokalista, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006).
Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.
Aktualnie aktor Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, związany również z Teatrem 6. piętro w Warszawie, w latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem Kamienica w Warszawie.
Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”,
a w sierpniu 2010 odbyła się premiera płyty „Obiekt seksualny” (wyd. Luna Music) z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. Obecnie pracuje nad kolejną płytą „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Artysta współpracuje również z autorem piosenek i tekstów Dariuszem Rzontkowskim, współtwórcą Kabaretu Mumio.
Artur Gotz zagrał ponad 140 solowych recitali w całej Polsce oraz w Amsterdamie, Berlinie,
Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas tournee po USA (Kalifornia i Ohio). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenieRadia Kraków,Radia Dla Ciebie
w Warszawie, Radia Gdańsk oraz Radia PiK w Bydgoszczy.
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii, na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi.
Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatemSean’a Connery.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014 r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmieKarol – człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego wWielkich ucieczkach, Wojtka Wystracha w Ścianie śmierci oraz w popularnych serialach telewizyjnych.
Warto zajrzeć:
http://www.arturgotz.pl/
Aktor i pieśniarz zapowiedział wydanie drugiej swojej płyty w walentynki:
https://www.facebook.com/mezczyznaprawieidealny?fref=ts
zdjęcia: Paulina A. Szynwelska
(praktykantka)