Przejdź do treści

Yaga jako J. Greco urzekła ostromecką publiczność (11.05)

W Pałacu Nowym w Ostromecku piosenki Juliette Greco zaśpiewała krakowska artystka Yaga Kowalik na co dzień związana z Teatrem Essaion w Paryżu. (Kowalik jest kompozytorką i wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i paryskiej Conservatoire Mobel). Yadze akompaniował na akordeonie Walentyn Dubrowskij – multiinstrumentalista (gra na fortepianie, akordeonie, melodice, gitarze, basie), akompaniator, aranżer.
Piosenki francuskie wywarły wrażenie na bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Niektórzy widzowie – z myślą o koncercie – przybyli do Ostromecka już dużo wcześniej, jak członkowie Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” przy Dowództwie Garnizonu Bydgoszcz (na zdjęciach). Energia była obustronna! Po koncercie, artystka przyznała, że świetnie śpiewało jej się w ostromeckiej sali koncertowej. Była urzeczona Pałacem Nowym (wraz z p. Anią zwiedziła pokoje, uznając je za bardzo przytulne), a także Pałacem Starym i malowniczym widokiem na dolinę dolnej Wisły.
Yaga Kowalik powiedziała, że w takie miejsce, jak nasze, chętnie odwiedziłaby jeszcze raz, zaraz po krakowskiej premierze piosenek z repertuaru Edith Piaf.