Przejdź do treści

Wycieczki (m.in. SP nr 36) i plenery (LO nr 6), 06.16

Bardzo nam miło, że tak licznie zwiedzają Państwo Zespół Pałacowo Parkowy w Ostromecku. I oczywiście zapraszamy 🙂
– Duże wrażenie zrobiła na nas wycieczka kilkudziesięciu osób z Bydgoszczy, Łodzi, Katowic, Gdańska etc. Jak to się stało, że spotkali się właśnie u nas? Otóż ta grupa ludzi z różnych środowisk, w odmiennym wieku poznała się 30 lat temu na wycieczce do Hiszpanii (!) i od tego czasu, członkowie tej wycieczki, już prywatnie, co roku, spotykają się by zwiedzać piękne miejsca w Polsce. W 2016 r. przybyli do Ostromecka (brak foto 🙁 )
– Często odwiedza nas młodzież z Zespołu Szkół w Ostromecku, m.in. z p. Danutą Urbańską (fot. 2 i 3).
– Ciekawą wycieczkę odbyły żony oficerów z NATO. Wśród kliku atrakcji m.in. miał miejsce koncert Mai Babyszki (fot.4 i 5).
– W piątek 3 czerwca m.in. p. Małgorzata Rapicka ze Szkoły Podstawowej nr 36 zorganizowała całodniowe spotkanie w ZPP. Młodzież zwiedziła obydwa Pałace, park, pracownię Grzegorza Pleszyńskiego, a całość zakończył grill na tarasach Pałacu Nowego. (fot. 1 oraz 6-15)
– Podczas pieszej wycieczki dotarła do nas młodzież z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, kl. III. (fot. 16)
– Niedzielę 12.06 spędzili u nas nauczyciele ze Starogardu Szczecińskiego z organizatorką p. Ireną Zalewską na czele. (fot. 16-19)
– 14 czerwca br. na tarasach Pałacu Nowego odbył się plener malarski pt. „Ilustracje do twórczości Henryka Sienkiewicza”. Młodzież z LO nr 6 w Bydgoszczy stworzyła ciekawe prace inspirowane prozą Sienkiewicza oraz ostromecką przyrodą. (fot. 20-29).
Pracownia Pałacowa