Przejdź do treści

Wspaniały recital Michała Szymanowskiego, 8.03.2015

ZPP 8.03 zaprosił na szczególny koncert dla Pań z okazji Dnia Kobiet (panie zamiast kwiatka otrzymywały bezpłatne wejściówki). Wystąpił Michał Karol Szymanowski, światowej sławy pianista, doktorant akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, uczeń klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygentury prof. Zygmunta Rycherta. Mimo młodego wieku dał się poznać jako laureat wielu konkursów i festiwali. Jesienią 2011 roku ukazał się debiutancki album artysty: Michał Szymanowski Piano Recital.
Koncert poprzedził występ piętnastoletniej Mai Babyszki, niezwykle uzdolnionej uczennicy Klasy Talentów PZSM w Bydgoszczy. Młoda artystka ształci się w klasie fortepianu p. prof. K. Popowej-Zydroń. Obecnie przygotowuje się do bardzo prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Międzynarodowego w Cleveland (USA) oraz eliminacji do warsztatów muzycznych w Calgary w Kanadzie.
Koncert bardzo się podobał o czym świadczyły bisy i brawa dla Michała Szymanowskiego na stojąco. Po koncercie Edyta Starczewska przeprowadziła z artystą wywiad do prestiżowego portalu Empress Motion.