Przejdź do treści

Ujmujący występ Agnieszki Olszewskiej i D. Barszczyk

Ogromne wrażenie wywarł na ostromeckiej publiczności koncert Agnieszki Olszewskiej (sopran), występującej ze świetnymi muzykami: Adrianą Wdziekońską (fortepian) i Antonim Olszewskim (kontrabas); Muzyczne tarasy, 3.08.2014, ZPP.

Agnieszka Olszewska ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Ireny Maculewicz-Żejmo. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi, chórami oraz Filharmoniami z Bydgoszczy, Koszalina, czy Płocka, z Inowrocławską Orkiestrą Promenadową, a także z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Jest też nauczycielką śpiewu – stąd „muzyczna niespodzianka” podczas koncertu… Wraz z artystką wystąpiła jej utalentowana uczennica Daria Barszczyk, laureatka wielu konkursów, która jako jedyna Polka wystąpiła podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Rzymie. Daria jest osobą niewidzącą, obdarzoną cudownym głosem i tym bardziej wart uznania jest jej wysiłek, który włożyła w naukę muzyki.

Usłyszeliśmy piosenki lat trzydziestych, pięćdziesiątych, między innymi: Miłość ci wszystko wybaczy, Odrobinę szczęścia. Koncert prowadziła, wprowadzając w klimat piosenek Adriana Wdziękońska. Wspólny śpiew pani profesor i młodej artystki był piękny i wzruszający, część publiczności miała łzy w oczach.

Zdjęcia: Małgorzata Piaskowska, Alicja Dużyk

Więcej o artystach: http://www.palacwostromecku.pl/wydarzenie.php?eventId=101