Przejdź do treści

Trzeci Maja – najlepiej w ZPP w Ostromecku 3.05.2015

Jest nam bardzo miło, że tak licznie Trzeciego Maja postanowili Państwo odwiedzić Zespół Pałacowo Parkowy w Ostromecku i wziąć udział w organizowanych przez nas wydarzeniach. Dzięki Państwu atmosfera tego dnia była wspaniała.

Było rodzinnie. Wiele rodzin ze swymi pociechami wybrało się na przejażdżki rowerowe, czy spacerowało z wózkami. Droga pomiędzy Pałacem Nowym, a Starym, gdzie ustali się wystawcy ze starociami, książkami i rękodziełem – po prostu tętniła życiem. W Pałacu Starym wystąpił pianista związany z bydgoską Akademią Muzyczną – Tomasz Gust. Wielu zwiedzających z uwagą słuchało recitalu w sali balowej. Była też okazja do poznania swego wieku biologicznego, gdyż Małgorzata Mączko sprawdzała nasz stan zdrowia i radziła, jak żyć zdrowo i aktywnie (www.noni.pl).

Na tarasach Pałacu Nowego odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Bydgoskich Chórów.

Tradycyjnie zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z chórami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Specjalnie dla gości wystąpili: Cantus Cordis, pod kierownictwem Janusza Sierszulskiego, Fresca Voce, dyrygowany przez Michalinę Spychalską oraz chór Fordonia pod dyrekcją Mariana Wiśniewskiego i Michaliny Spychalskiej.

Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie Trzeciego Maja stanie się ostromecką tradycją, bo dobrze to nam razem wychodzi!

Zdjęcia: Dariusz Gackowski, Andrzej Gawroński, Alicja Dużyk