Przejdź do treści

Szwedów nie boją się tenorzy i dzieci…, ZPP

Nie tylko dzielni szlachcice z grupy rekonstruktorów Sarmackie Dziedzictwo, nie ulękli się napaści. Również pracownicy ZPP w Ostromecku, nawet w obliczu natarcia Szwedów, konsekwentnie realizowali cele programowe… 🙂 Broniliśmy każdego punktu kalendarium!

W sobotę, 16.08 o 11.30 miały miejsce zajęcia dla rodzin z dziećmi, pt. „Pomnik przyrody jest gruby”. Lapidarium i arboretum ostromeckie prowadzili Józefina Szlenkier i Jerzy Świetlik. Przy okazji dzieci zwiedziły obóz Sarmatów. Tym razem wraz z Panem Jerzym Świetlikiem zwiedzaliśmy ostromecki park napotykając po drodze rożne osobliwości przyrody. Podziwialiśmy piękno otoczenia pałacowego, poznawaliśmy rosnące tutaj gatunki drzew i kwiatów, mierzyliśmy również pomniki przyrody. Dzieci zbierały po drodze krzewy, trawy, liście drzew i na zakończenie warsztatów, z pomocą rodziców, wykonały swoje pierwsze zielniki. Na szczęście pogoda dopisała i całą trasę wędrówki pokonaliśmy suchą stopą. Część praktyczna warsztatów odbyła się w piwnicach Pałacu Starego, gdzie schroniliśmy się przed deszczem. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu warsztaty 23.08 i bal przebierańców 30.08, który odbędzie się tym razem w Starym Pałacu” – wspomina Józefina Szlenkier.

Zgodnie z planem, w niedzielę 17.08 o 16.00, w ramach cyklu Muzyczne tarasy wystąpili: Wiesław Raczkowski (tenor), Dawid Różański (tenor), Bogdan Ciesielski (akompaniament). Koncert prowadził nieoceniony, pełen humoru Zdzisław Pruss. Ponadto Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zorganizowały w niedzielę II Ostromecki Piknik Rozmaitości (oferta turystyczna, starocie, produkty kulinarne itp.).