Przejdź do treści

Szulerzy w Pałacu przyciągnęli fanów i… kota (21.09)

Niezwykle energetyczny koncert „jednego z najlepszych zespołów na naszych scenach” [S. Turkowski, Jazz Radio W-wa] odbył się w niedzielę 21.09.2014, w Pałacu Nowym w Ostromecku. Szulerzy, gdyż o nich mowa, zachwycili: energetycznym i tanecznym miksem bluesa i rock and rolla, doprawionym szczyptą swingu i soulu. (Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce!). Ich muzyka pełna była pozytywnych wibracji. Porywająca. Całość podkreślał oryginalny wizerunek sceniczny. Zespół założony w 2001 r. w Inowrocławiu tworzą dziś: Natalia Abłamowicz – śpiew, Marcin Szulkowski – gitara, Dominik Abłamowicz – harmonijka, śpiew, Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas i Miłosz Szulkowski – perkusja. Szulerzy wydali kilka płyt: Bez Ciebie [2003], Gra w piki daje wyniki (Jaromi & Szulerzy) [2004, wzn. 2009], Pilnuj się! [2005], Koniec tygodnia [2008], Blues’n’roll [2012], Życie zaczyna się w piątek [2014].

Warto dodać, że Szulerzy zagrali w ramach BLUES PLUS FESTIVAL – międzynarodowego wydarzenia muzycznego adresowanego do wielbicieli bluesa i folku, którego celem jest m.in. wypełnienie luki powstałej na mapie muzycznej Bydgoszczy po: Harmonica Bridge i Blues&Folk Festival. Głównym organizatorek był Jacek Herzberg stojący na czele bydgoskiej Fundacji Inicjatyw Kulturalnych Mandragora.
Ciekawostką jest to, że fanem oryginalnego bluesa okazał się również… piękny, rasowy kot Kicia, rezydujący w Pałacu Nowym. Słuchał z uwagą na pałacowym podjeździe i co jakiś czas (jakby zorientowany, że jednak nie ma biletów) – próbował wślizgnąć się do środka. 🙂 Możliwe ponadto, że Kicia chciał nie tylko posłuchać muzyki, ale wprosić się na jubileusz pary obchodzącej wspaniały jubileusz pięćdziesięciolecia ślubu 🙂
* Świetne zdjęcia przesłałam nam p. Marcin Juszczak! Bardzo dziękujemy!