Przejdź do treści

Sztuka, mądrość, koncert i urodziny… 11.04, ZPP

W sobotę wieczorem w Ostromecku, w sali na strychu odbyła się bardzo sympatyczna impreza – wernisaż wystawy Grzegorza Pleszyńskiego, pt. SZTUKA, MĄDROŚĆ – NIEWYCZERPANE ŹRÓDŁO ZADOWOLENIA połączony z koncertem bydgoskich muzyków. Artysta równocześnie świętował swoje 60-urodziny. Wraz z nim zagrali, m.in. Sławomir Szudrowicz, Waldek Knade, Adela Konop, Piotr Kaliski, Tim Sanford, Jarosław Majewski, Marcin Cholewa.

„Każdy człowiek powinien mieć własną wizję życia. Chcę być otwartym na to, co inne, co dzieje się wokół. Sztuka wyzwala spod wpływu panujących doktryn, żądających często wiary oraz akceptacji z pominięciem rozumu. W sztuce istotną rolę odgrywa zarówno rozum, jak również intuicja, czyli sfera duchowości, tajemnicy, przeczucia” – podkreślał G. Pleszyński, malarz, performer, twórca instalacji i video art. Autor projektu „Antydepresyjna Szkoła” zdradził też, że prywatnie jest wyznawcą poglądu epikurejskiego. Nie chodzi mu jednak stricte o przyjemność w sensie dążenia do zaspokojenia zachcianek, ale przyjemność z życia mądrego, kreatywnego. Radość bycia.

Minione spotkanie przyniosło licznym uczestnikom radość obcowania z dobrą i intrygującą sztuką.

* Wystawę można oglądać w Pałacu Nowym, po bezpośrednim umówieniu się z artystą: pleha@o2.pl, tel. 600451577. Istnieje możliwość zakupu obrazów.

Zdjęcia: Alicja Dużyk