Przejdź do treści

START zaprasza na start do Ostromecka, 2-5.09.14

Pierwszy Zespół Szkół Prywatnych START w Bydgoszczy ma już taką fajną tradycję, że na początku roku szkolnego, dla nowych pierwszoklasistów organizuje wycieczki integracyjne. W dniach od drugiego do piątego września br., liczne klasy odwiedzają m.in. Zespół Pałacowo Parkowy w Ostromecku. Nasi goście to:
– wt., 2.09: Technikum Menedżerskie Start, klasy o profilu weterynaryjno – spożywczym i kelnerskim , 58 os. z nauczycielami: Małgorzatą Paliwodą i Maciejem Ziółkiem
– śr., 3.09: Liceum Menedżerskie Start, nauczyciele – Joanna Mikulska, Katarzyna Gatka i Jacek Michalski, z ponad 60. uczniami z klas: wojskowej, policyjnej i ogólnej.
– W czwartek 4.09 odwiedziła nas młodzież z Technikum Menedżerskiego Start; klasy o profilu ekonomiczno – handlowym – wych. Mariusz Fiałkowski oraz gastronomicznym – wych. Mirosław Walczak.
– piątek 5.09, Technikum Menedżerskie Start Cd.; klasy o profilu: informatyka – wych. Grzegorz Wika, hotelarstwo – wych. Joanna Kuczek i logistyka – wych. Grzegorz Polasik.
Oprócz zwiedzania ZPP w Ostromecku, w tym Pałacu Starego zorganizowaliśmy dla młodzieży spotkanie z tzw. ciekawym człowiekiem, pasjonatem historii i autorem książek Jerzym Świetlikiem. Pan Jerzy to mieszkaniec Ostromecka, nauczyciel, który po przejściu na emeryturę zajął się historią gmin: Dąbrowa Chełmińska i Unisław oraz genealogią. Napisał ponad 130 artykułów z historii gminy, opublikowanych w regionalnej prasie: „Prosto z gminy”, „Unislavia”, „Unisławskie Zeszyty Historyczne”, a przede wszystkim w Gazecie Regionalnej „Powiat”. Wydał ponadto przeszło 30 książek – broszur, dotyczących głównie historii Ostromecka i gminy.
PS Miłosz i Patryk bardzo chętnie wczuli się w rolę Sarmaty 🙂 Dziękujemy za współpracę.

Zapraszamy za rok!

Zdjęcia: Alicja Dużyk (można kopiować ze strony, CD wypalimy) 🙂