Przejdź do treści

Poezja zmysłów z Gregorem Laubsch, czyli warsztaty fotograficzne w Ostromecku

Jest nam bardzo miło, ze organizatorzy oryginalnych warsztatów fotograficznych, pt. Poezja zmysłów jako jedno z miejsc realizacji wybrali Pałac Stary w Ostromecku (15.06.2014).
Wykładowcą podczas II edycji warsztatów portretu artystycznego w Bydgoszczy był berliński artysta fotografik Gregor Laubsch. Pierwszego dnia warsztatów za studio posłużyły wnętrza niezwykle stylowego 5-gwiazdkowego Hotelu Bohema, drugiego dnia warsztatowicze gościli w ZPP w Ostromecku. Mistrz opowiedział o swojej twórczości, wprowadził w swój magiczny świat portretu, mówił o warsztacie technicznym, roli światła ect. Jednym z elementów była praca w plenerze. Fotograficy odkrywali niezwykłe miejsca Parku Ostromeckiego, jak: aleja lipowa, ogród różany, staw i wiele innych urokliwych zakątków.
„Choć zajmowałem się w życiu wieloma dziedzinami (m. in. surfingiem, kolarstwem górskim, malarstwem…) fotografia jest – i pozostanie – moją największą pasją. Dzięki fotografii cyfrowej – jak również post– processingowi na PC – twórcze możliwości fotografa są nieograniczone. Moja ingerencja w materiał wyjściowy jest jednak ograniczona do potrzebnego minimum. Zajmuje się fotografią cyfrową ale pozostaję wierny także analogowej. W fotografii portretowej moim zdaniem najważniejsze jest światło i model – jej czy jego indywidualność, zatrzymanie chwili. Inspirują mnie ludzie i ich twarze. Każda z nich jest inna, każdy z nas jest inny…” – uważa G. Laubsch.
Warsztatowiczów podglądał i fotografował Andrzej Gawroński