Przejdź do treści

Pejzaż zimowy – poetycko i muzyczne [11.02.2017]

To było bardzo nastrojowe spotkanie, poetycko – muzyczne, pn. Pejzaż zimowy, 11.02.2017. Krystyna Berndt wprowadziła słuchaczy w zimowy nastrój. Zobaczyliśmy jej zdjęcia i zimowe Ostromecko w kadrach Andrzeja Gawrońskiego. Piękne, wzruszające teksty (często własnego autorstwa) zaśpiewała Marzena Nowakowska.

Marzena Nowakowska – bydgoski bard w spódnicy. Marzena pisze i komponuje piosenki z kręgu poezji śpiewanej. Laureatka ogólnopolskich festiwali piosenek autorskich, studenckich i turystycznych, tj. Nocnik, Danielka, Bakcynalia, czy Natchnieni Bieszczadem. Jej teksty nagradzano i wyróżniano m.in. na Bazunie, Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, czy w Konkursie Poetyckim o Kwiat Polany. Ma na koncie bezcenne Nagrody Publiczności na: OTGPS w Szklarskiej Porębie 2014, OPPT Danielka 2014 i Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Radzyniu Chełmińskim 2015.

Spotkanie prowadziła Krystyna Berndt, animatorka kultury, polonistka, teatrolog, podróżniczka, a ponadto ceniony reżyser, fotografik etc. Od dłuższego już czasu fascynuje ją wzajemne przenikanie kultur. „- Urzekło mnie to, że na Wschodzie Europy wszystko żyje naprawdę, że w teraźniejszości namacalnie pulsuje przeszłość, a w napięciu trzyma rozbieżność emocji tamtejszych ludzi, charakterystyczna dla nich huśtawka nastrojów od głębokiego smutku po rubaszną wesołość. […] Świat bez tajemnicy metafizyki nie istnieje” – wyznaje.