Przejdź do treści

Pałacowe lekcje integracyjne 9 LO z Bydgoszczy

Pani pedagog Hanna Błażejewicz ma już taką tradycję, że organizuje dla pierwszych klas LO nr 9 zajęcia integracyjne w Zespole Pałacowo Parkowym w Ostromecku. W tym roku, już po raz piąty odwiedziły nas klasy pierwsze, w dniach 1-2 października. Uczniom, oprócz pedagożki organizującej ciekawe zajęcia integracyjne w kręgu, towarzyszyli nauczyciele: Agnieszka Lebioda, Łukasz Myszka, Tomasz Szałkowski i Mirosława Erdman.
Uczniowie zwiedzili Pałac Stary w Ostromecku pod okiem Andrzeja Gawrońskiego. Wycieczkę i luźne formy spędzania czasu, połączyliśmy z elementem edukacyjnym. Młodzi ludzie mieli okazję spotkać się z pasjonatami i poszerzyć spektrum swoich doświadczeń. Zajęcia prowadzili:
– Adam Gajewski z MCK, zajmujący się Barką Lemara i autor programu telewizyjnego pt. „Wehikuł czasu”, mówiącego o naukowcach, artystach i działaczach związanych z Kujawami i Pomorzem.
– Agnieszka Kowalkowska, p.o. dyrektora biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, zajmująca się m.in. marketingiem regionu.
– Dariusz Chojnacki, rekonstruktor, pasjonat, członek stowarzyszenia Sarmackie Dziedzictwo.

PS Młodzież bardzo chętnie integrowała się z naszym kotem, ale ten i tak preferował sen na fotelu. 🙂