Przejdź do treści

Ostromecko jako nagroda… (10.06.2014)

Dzieci otrzymują różne nagrody: cukierki, laptopy, lalki, samochodziki ect., co zależy od pomysłowości i budżetu obdarowujących. Ciekawą nagrodę dostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 z Bydgoszczy, klasy III – VI. Uczniowie wykazujący się: bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz pracą na rzecz klasy i szkoły – w nagrodę – zwiedzały Zespół Pałacowo Parkowy w Ostromecku, wt. 10.06. Wycieczkę zorganizowały aktywne nauczycielki: Małgorzata Rapicka, Aleksandra Gawryszewska, Małgorzata Fiszka i Dominika Klapka.
Ciekawą atrakcją była specjalna lekcja historii, którą przeprowadził Dariusz Chojnacki, zajmujący się rekonstrukcją XVII wieku. Andrzej Gawroński, kierownik Pracowni Pałacowej oprowadził młodzież po pięknym, ostromeckim parku i zapoznał z historią Pałaców Nowego oraz Starego. Z kolei zadowoleni uczniowie przekazali na ręce kierownika Pracowni Pałacowej dyplom z podziękowaniami za „ciekawą podróż do przeszłości, ukazanie piękna Ostromecka oraz dostarczenie wielu niesamowitych wrażeń i przeżyć”. Całość wycieczki zakończył smaczny posiłek z grilla w Pałacu Nowym.
Cóż możemy dodać? Jest nam niezmiernie miło, że zwiedzanie ZPP w Ostromecku było nagrodą dla tak wspaniałej i miłej młodzieży.
Zdjęcia Alicja Dużyk