Przejdź do treści

Obława – Michał i Judyta Wilgoccy 19.03.2017

„Dziękujemy za wiadomość o koncercie, był piękny, pozdrawiamy” napisali pewni państwo odpowiadając na nasze zaproszenia e-mailowe. Mowa oczywiście o koncercie pn. Obława – Michał i Judyta Wilgoccy w repertuarze Jacka Kaczmarskiego, 19.03.2017, Pałac Nowy w Ostromecku.

Michał i Judyta Wilgoccy – w tej chwili oboje z Warszawy. Poznali się we Wrocławiu. Na scenie razem od pięciu lat, poza sceną – od sześciu. Oboje pracują w redakcji „Gazety Wyborczej”. Judyta jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli.

Wykonują głównie utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Występują w duecie, a także w trio – ze skrzypaczką Magdaleną Gąsior. Mają na koncie liczne koncerty oraz nagrody i wyróżnienia m.in. na „Metamorfozach Sentymentalnych”, „Poetyckiej stajni”, są także zwycięzcami bydgoskiego festiwalu „Źródło wciąż bije”. Wcześniej Michał z grupą Triada Poetica był także nagradzany m.in. na bydgoskim „Festiwalu z Nutą Wolności” oraz kołobrzeskiej Nadziei. Bez ich koncertów trudno byłoby sobie dzisiaj wyobrazić spotkania miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, które cyklicznie odbywają się w różnych zakątkach Polski.

Fotorelacja Alicja Dużyk