Przejdź do treści

Noc Muzeów pełna improwizacji w ZPP

W sobotę 16.05 w nocy, w barakowym Pałacu Starym w Ostromecku, w ramach Nocy Muzeów miały miejsce dwa niecodzienne wydarzenia, rozgrywające się bez dokładnego scenariusza 🙂 Choć mówiąc szczerze, troszeczkę planów mieliśmy…

Najpierw wystąpiły rewelacyjne dziewczyny z Teatru Improwizacji WymyWammy. Zobaczyliśmy pełne żywiołu, energii i zaskakujących sytuacji dwie komedie improwizowane. Okazało się, że inspiracją mogą stać się słowa kogoś z publiczności: „słowo na niedzielę – a słowo ciałem się stało” oraz cukiernia – jako zakład 🙂

Później światła zgasły… i przenieśliśmy się w świat muzyki improwizowanej. Wysłuchaliśmy trzech mistrzów tego gatunku. Wystąpili:

Jerzy Mazzoll – wirtuoz klarnetu basowego sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w.

Artur Maćkowiak – muzyk, performer, grywa solo, w Innercity Ensemble oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych.

Grzegorz Pleszyński – mieszka w dwóch miastach na „B”: Bydgoszczy i Berlinie. Eksperymentuje ze sztuką wizualną i dźwiękiem.

W obawie przed duchami przodków i samotnymi spacerami w ciemnościach, zapewniliśmy naszym gościom autokar 🙂

Więcej o imprezie i artystach:

http://www.palacwostromecku.pl/wydarzenie.php?eventId=204

https://www.facebook.com/wymyWammy/timeline

zdjęcia: Grzegorz Dolata, dziękujemy!